Буряти скінчилися – пакують луганчан

Джерело:  vchasnoua.com  /  17:31, 20 Жовтня 2022

Що роблять окупанти на окупованих територіях Донбасу, і чому гарматних чмобіків на полі бою поповнять трактористи

Станом на сьогодні Луганщина продовжує давати відсіч рашистам, які масово заселяються у приватні будинки людей і виганяють їх звідти. Ворог – потужний, однак зараз лави ворога поповнюють залишки російських і бурятських чмобіків, яких Збройні сили України перетворили на “лімітовану” версію.

Сергій Гайдай, очільник Луганської ОВА, наголошує: ситуація на Луганщині достатньо складна. Там тривають потужні бої, а обстріли сіл, з яких вибили окупантів, не припиняються. Ті населені пункти росіяни намагаються стерти з землі обстрілами.

“Де чмобіки можуть – там виїжджають танками на гору й обстрілюють ті села. Де не можуть, бо побоюються, що втратять танчики – насипають градами. Усе, що там було – усі населені пункти – потроху стають подібними на нашу Попасну. Стельмахівку зараз повністю руйнують, обстрілюють цілодобово. Там більшість будинків повністю зруйновані”, – каже Сергій Гайдай.

Мінують все, а що не можуть – підривають: окупанти страшаться, що ЗСУ виїжджатимуть із сусідніх сіл

Щодо масштабності мінувань Луганщини – вони неприємно вражають.

“Щоб ви могли уявити, окупанти замінували всі під'їзні дороги – і міські, і сільські. Заміновані усі мости. А не міновані були тільки ті, які можна було використовувати нашим бійцям в якості запасної переправи – росіяни їх просто підривають.

Тобто всі споруди інфраструктурні й дорожні, які б десь допомагали нашим військовим переміщуватися між селами – всі заміновані. Багато мінувань і в самій Кремінній – там і “пелюстки” розкидали, й адмінбудівлі мінували, й фугасами мінували траси. Окупантські війська планують зупинити контрнаступ України саме такими масштабними мінуваннями”, – зауважує очільник Луганщини.

На сьогодні окупанти створюють нову оборонну лінію – вона проходить в районах Кремінної. Така зміна сталася після наступу ЗСУ на Куп’янськ і Лиман, яка немало налякала русаків.

“Для цієї лінії оборони окупанти задіюють важку техніку – і будівельну, і господарську – щоб збудувати так звану “лінію Вагнера”, використовуючи залізобетонні конструкції – конуси. Це все завозиться з Луганська у величезних масштабах кілометровими чергами КамАЗів. На мою думку, це превентивна, але дуже слабка оборонна споруда – тому що щойно почнеться повномасштабний контрнаступ – і нам дістанеться багато кубів. Потім ми поставимо з них фортифікаційні споруди вздовж величезної лінії кордону з російською федерацією. На Луганщині вона взагалі найдовша в Україні – більш як 700 кілометрів. І потрібно її відразу ж будувати, щойно почнеться деокупація, тому що саме з боку Росії до нас якраз йде поповнення окупаційної техніки й чмобіків. Хоча, до прикладу, імпорт в Україну йде, а експорт колаборантів перекритий – їх не випускають нікуди”, – пояснює Гайдай.

Також відомо, що колаборанти вперто намагаються повністю виїхати в бік рф, але нікого не випускають далі Станиці Луганської.

“Всі сидять і дуже нервують, бо розуміють, що найближчим часом доведеться відповідати за свої дії”, – обіцяє очільник Луганської ОВА.

Буряти закінчуються – хапають луганчан: що змінилося в мобілізаційній структурі рф?

Як розповідають місцеві жителі, на окупованих територіях чмобіків з’явилося уже немало – їх кілька тисяч, усі вони розселяються в селах вздовж лінії фронту. Тому всіх місцевих жителів намагаються виселити з їхніх будинків.

“Ніхто не дає можливості евакуюватися – на вибір або виселення, або депортація. Це відбувається так: заходять рашисти в будинок і кажуть: “У вас є кілька годин, виселяйтесь, бо ми тут будемо жить”.

Всі навколишні села зараз переповнені чмобіками, які зайняли усі приватні будинки. Їх справді дуже багато. Контингент – або зеки, або мобілізовані цивільні без військових спеціальностей, які були завезені з росії прям на ланч.

Наскільки боєздатний цей зброд? Кожен військовий знає, що вони не пройшли повноцінну підготовку. Ті тижневі навчання, в рамках яких вчать маршувати та тримати автомат у руках, їх не врятують – повноцінних знань про бойове злагодження, тренування, навички бойових дій вони не отримали. Тому в прямому сенсі це гарматне м’ясо, й вони будуть дуже стрімко поповнювати статистику загиблих росіян”, – аналізує Сергій Гайдай.

Рішення путіна про введення воєнного стану на окупованих українських територіях фактично означає для мешканців тотальну мобілізацію.

“Відсьогодні ніхто ні в кого не буде запитувати, чи хочуть воювати, чи ні – просто всіх чоловіків забиратимуть, навіть не дивлячись на вік, професію і стан здоров’я. Заберуть усіх і відправлять воювати. Це вже повне знищення жителів чоловічої статі Луганської області. Свої буряти вже закінчуються, тому тепер хочуть забрати луганчан.

Після облав, які влаштовували кілька останніх місяців не лише в Луганську, а й на нових окупованих територіях, лишається дуже небагато чоловічого населення. Тому зараз окупанти можуть розраховувати виключно на нові окуповані населені пункти, де ще лишалися чоловіки і є шахтарі, працівники аграрного сектору тощо. Їм уже немає різниці, звідки людину забирати – треба просто закривати величезні прогалини й дірки в лініях оборони. Їм не потрібні похоронки й труни в росії, бо про чоловіків, яких кинуть на фронт з окупованих територіях, росіяни навіть не дізнаються. Ця інформація й залишиться на Луганщині”, – каже Сергій Гайдай, пояснюючи, чому росіян поки що залишили “у спокої”.

Очільник ОВА додає: якщо раніше окупанти намагалися відіслати на фронт людей, мотивуючи це “патріотичним захистом республіки”, то потім риторика змінилася на схему “патріотизм за гроші” (коли рашисти обіцяли мешканцям окупованих територій грошову винагороду). Під час референдумів цей підхід знову змінився – тоді чоловіків вишуковували й це закінчувалося майже примусовим входженням у будинки, щоб вручити повістки. Референдум у цьому дуже допоміг – тому що в списках тих, хто голосував, відразу шукали дані про чоловіків. Тепер же росіяни просто будуть тотально всіх підряд забирати на фронт, аби поповнювати ряди вбитого російського м’яса.


Вгору