Б’ють, душать, виселяють із квартири: кремлівські боти намагаються посварити українців із Європою

Джерело:  antikor.com.ua  /  16:52, 22 Серпня 2022

Це один із способів внести розлад у відносини з Україною та вплинути на те, щоб нам не надавали допомоги, їхня мета – створити картинку втоми Європи від України

Російські боти намагаються посварити українців із європейцями, які під час війни надають теплий прийом та допомогу нашим біженцям.

Росіяни приєднуються до груп українців, які мешкають у європейських країнах, і від імені нібито наших співвітчизників пишуть жалібні історії про те, як їх жорстоко кривдять у ЄС. Це один із способів внести розлад у відносини з Україною та вплинути на те, щоб нам не надавали допомоги.

Докладніше про це читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Пишуть із несправжніх сторінок, не відповідають на запитання

У групі українців, які мешкають у Бельгії, нещодавно з’явився пост від деякої Наталії Дідух. Жінка розповідала слізну історію про те, що вони з мамою приїхали до Бельгії, отримали тимчасовий захист та проживали у прийомній родині. Нібито господарка житла, яку вона називає "особина", вимкнула їм світло на кухні, в їхній кімнаті. В результаті вони навіть не могли приготувати їжу. Вони залишилися без зв’язку, а коли Наталя спробувала підключити телефон до розетки, то жінка почала її душити дверима, вдарила по обличчю. Потім виставила їх за двері без одягу, а з тераси прибрала стільці, щоб вони не могли навіть сісти. За словами авторки такого поста, нібито вся поліція та адміністрація на боці господарки житла. Тому Наталя звертається до українців по допомогу та пораду, як бути. Бо вони опинилися в чужій країні без знання мови і без знання місцевих законів.

Незабаром свій пост авторка видалила

"З того, як написано текст, відразу видно, що людина не володіє українською мовою, а перекладала, найімовірніше, через гугл-перекладач. Та й сторінка автора у Facebook абсолютно порожня, немає жодних фотографій та даних, які б підтверджували, що це справді українка. Ми почали ставити питання, щоб уточнити ситуацію. Але жодних відповідей, звичайно, не отримали", – розповідає українець Микита, який живе і працює в Бельгії.
Українські біженці в Бельгії на знак подяки цій країні прибирали парк

Незабаром авторка взагалі свій пост видалила. За словами Микити, це вже не перша така провокація в українсько-бельгійській групі. Якось був пост про те, що бельгійські господарі житла привласнили собі гроші соцслужби, які виділяються як компенсація за прихисток українців. А самих біженців виставили за двері. Наші співвітчизники почали радити авторові повідомлення негайно звернутися до поліції, оскільки в цій країні з такими речами чинять дуже суворо. Відразу ж заблокують усі виплати і прийде інспектор. Але профіль "скаржника" був порожній і жодних відповідей він не дав, навіть дякую за пораду не сказав.

"Тож це був звичайний кремлівський бот", – каже українець.

Він згадує, що одного разу в їхній групі з’явився пост нібито від бельгійця, який скаржився, що його будинок обчистили українці, яким він дав прихисток. І втекли. Текст був написаний французькою з помилками, профіль теж порожній. "Тоді ми сміялися, що у бельгійських квартирах насправді і брати нічого, крім велосипедів", – жартує Микита.

З початком вторгнення РФ в Україну мільйони наших співвітчизників поїхали до ЄС
Вивести їх на чисту воду дуже просто

Подібні повідомлення вже почали з’являтись і в інших групах. Наприклад, в одній із груп українців в Італії деяка Маріанна написала, що нібито знає випадок, коли жорстоко побили біженців з України. "Я засумнівалася в її повідомленні. Хоч там у профілі і була фотографія жінки, і ще кілька фото, але видно, що сторінка велася неактивно. Ми стали питати її, де, в якому місті це сталося, коли, чи викликали поліцію, чи були повідомлення в пресі. Але жінка на жодне запитання не відповіла. Просто вкинула це повідомлення і зникла. Незабаром і її сторінка зникла також", – каже Світлана з Луганської області, яка вже кілька місяців проживає в Італії.

У європейських країнах українцям надають велику допомогу
В одній із груп українців у Німеччині взагалі з’явилося повідомлення про те, що нібито українці багато п’ють, лаються і не бажають працювати.

"Одна "німкеня" поскаржилася, що дала прихисток українській родині з дітьми. І зрозуміла, що українці дармоїди. Їм би тільки на соціальні виплати жити, нічого не робити. Мама і бабуся дітей частенько випивали, на дітей кричали. Коли вона стала робити їм зауваження, то дісталося і їй. Ледве виселила їх. Потом з’ясувалося, що "німкеня" насправді в минулому росіянка. Й жодну родину вона не селила до себе, сама живе вже років десять на соціальну допомогу. Просто вона незадоволена тим, що Німеччина занадто добре приймає українців", – розповідає Наталія, яка з дітьми на початку війни виїхала з Київщини до Німеччини.

Натомість такі пости та коментарі активно публікують російські видання, створюючи картинку протистояння між європейцями та українцями, які змушені через війну шукати прихисток у ЄС.

Для українців збирають одяг, посуд, дитячі речі
"Напевно, їхня мета – створити картинку втоми Європи від України. Мовляв, нас тут уже не сприймають, ми вже тут їм набридли. З одного боку, це картинка для самих росіян, які незадоволені тим, що Європа дає прихисток українцям. А самих громадян Росії найближчим часом взагалі в ЄС не пускатиме. З іншого боку, в такий спосіб хочуть змусити Україну сісти за стіл переговорів із РФ і за умов ворога підписати якийсь договір. Не вірте тому, що пишуть у соцмережах такі боти. Хоч ким би вони там себе називали. Вивести їх на чисту воду дуже просто. Достатньо поставити кілька запитань, щоб вони видали себе. Тому вони й не вступають у дискусію", – вважає Наталія Янковська, волонтерка із Німеччини.

Вона також підтверджує, що такі вкиди нерідко можна побачити в різних групах української діаспори.

Вгору