Без особливих зусиль: як у себе, на дачній ділянці, виростити опеньки

Джерело:  agroter.com.ua  /  19:20, 9 Листопада 2022

Любителі грибів можуть збирати опеньки без довгого ходіння у лісі

Любителі грибів можуть збирати опеньки без довгого ходіння у лісі. Їх можна без особливих зусиль виростити у себе на дачній ділянці. У лісі опеньки ростуть на завалених деревах, що загнили, на пеньках. На дачній ділянці їм можна створити самі умови. Опеньки вважаються найсмачнішими та ароматними грибами. З них роблять салати, використовують при приготуванні страв, маринують, смажать.

Необхідно приготувати колоди діаметром більш як 20-25 см. Довжина може бути різною. Рекомендується брати колоди берези, дуба, осики, клена, тополі, ясеню.

Сокирою потрібно зробити надколи в декількох місцях і посипати їх землею. Якщо колоди сухі, можна потримати годину у воді. Потім укладаємо на ділянці у довільній формі, але не на відкритій ділянці, де постійно сонце. Краще буде, якщо колоди буде закрито тінню високих рослин, гілок дерев.

Готуємо міцелій. Його можна придбати чи зробити самому. У лісі збирають старі, великі капелюшки опеньків і заливають їх дощовою, річковою водою у банку. Місткість збовтують і залишають на кілька годин.

Отриманим розчином поливають колоди й зверху укладають капелюшки. Можна вкрити тирсою, мохом. Отриману грибну грядку періодично зволожують. Перший урожай ви зберете лише через 1-2 роки.

Якщо у вас на ділянці є пні, то можна використовувати їх замість колод. Технологія така сама. Інший спосіб – принести шматок пня, що загнив, з лісу і прибити її до колоди. За постійного поливу грибниця розростається на новому місці.

Опеньки можна вирощувати та в теплиці. Для цього напівзгнилі колоди поливають водою зі спорами й ставлять у куточок теплиці. Постійне тепло, вологість створюють відмінну атмосферу для зростання опеньків.

Вирощуючи опеньки на дачній ділянці, ви будете постійно забезпечені свіжими грибами. Адже на таких колодах вони зростатимуть років вісім.

Вгору