Без дощок із радянськими героями, зате з фонтанами, Ерато й бароко

Джерело:  dumskaya.net  /  11:02, 6 Лютого 2023

В Одесі обирають найкращий проєкт нового вигляду Театральної площі

рхітектурний конкурс на найкращу проєктну пропозицію з благоустрою Театральної площі в Одесі проводить муніципальний департамент архітектури та містобудування.

Уже завершився етап розроблення конкурсних робіт, повідомили у відомстві.

Проект №1
Проект №1

На розгляд журі конкурсу надано сім проєктних пропозицій. З ними можна ознайомитися до 6 лютого. Думки щодо архітектурних рішень просять надсилати на електронну адресу департаменту — uag3@omr.gov.ua.

Мерія обіцяє, що журі та організатори розглянуть зауваження та пропозиції громадян. Підсумки конкурсу оприлюднять на офіційному сайті Одеси.

Усі проєкти враховують необхідність перенесення дощок пошани з іменами героїв Радянського Союзу та соцпраці — таке рішення ухвалив виконком міськради.

З усіма пропозиціями можна ознайомитися тут.

Орієнтовна вартість реалізації першого проєкту — 48,4 млн грн. Автори пропонують зробити ділянку Рішельєвської від Дерибасівської до Ланжеронівської пішохідною зоною, а Ланжеронівську — односмуговою, з одностороннім проїздом від Катерининської до Пушкінської.

На площі мають висадити нові дерева, з'явиться вертикальне озеленення фасадів, кілька декоративних фонтанчиків, лавки, урни, велопарковки. Головною прикрасою площі (крім, звісно, Опери) має стати особливий сухий фонтан, тобто без видимої чаші, овальної форми, характерної для стилю бароко. Його пропонують назвати «Лебедине озеро».

Орієнтовний кошторис другого проєкту — всього 2,1 млн грн. Його розробники пропонують змінити кольорову схему фасадів по периметру площі на пісочні, коричневі та молочні відтінки — як у театру. У кутових секціях площі вони розмістили павільйони в класичному стилі: один для громадської бібліотеки, інший для проведення виставок і лекцій. На даху павільйонів будуть — якщо, звісно, проєкт затвердять — тераси з вільним доступом і видом на Оперний театр.

Третій проєкт передбачає відновлення історичного вигляду будівель, що виходять торцями на площу, з обладнанням вечірньої декоративної підсвітки; розбивку клумб у стилі французького ландшафтного парку епохи бароко з гранітними бордюрами, на яких можна буде сидіти. Наявний фонтан біля готелю «Моцарт» автори пропонують замінити на масштабніший, а біля нього розмістити аркаду з вічнозелених чагарників, усередині арок якої встановити скульптури-копії тих, що розташовуються на даху театру.

Дошки з іменами героїв Радянського Союзу вони хочуть перенести на Алею Слави, а героїв соцпраці — до Червоного скверу, що на Пересипі.

Орієнтовна вартість четвертого проекту — 36,5 млн грн. Він теж передбачає створення сухого фонтану, хоч і не такого великого, як у першому; установку місць для сидіння, спостереження і проведення часу; підняття проїжджої частини і створення зони змішаного руху. Крім того, якщо переможцем стане ця пропозиція, на площі з'являться нові клумби «зі щільними кластерами багаторічних рослин».

Що стосується дощок пошани, то їх пропонується розмістити в північній частині парку Савицького.

Кошторис п'ятого проєкту — 3,4 млн грн. Автори пропонують прибрати автомобільний рух на ділянці Рішельєвської від Дерибасівської до Ланжеронівської та ділянці Ланжеронівської перед Оперним театром. Також проєктна пропозиція передбачає збільшення площі озеленення, обладнання місць неформального відпочинку у вигляді пагорбів, на які запропоновано пересадити існуючі софори японські. З'явиться французький сад, місця для сидіння, можливість проведення фестивалів. Як місця для сидіння використовують лавки з мармуру або бетону з імітацією під мармур.

Також вони пропонують знести одноповерхову прибудову ресторану «Моцарт»: мовляв, вона спотворює композицію площі. Цю частину Театральної вони хочуть присвятити темі шлюбу, встановивши скульптури муз Ерато та Евтерпи.

Замість дошки пошани героїв Радянського Союзу розробники бачать барельєфи або фрески, що показуватимуть сцени з внутрішнього життя театру, замість скульптури колгоспника — музу Полігімнії, ближче до театру — скульптурну групу з муз Терпсіхори, Талії та Мельпомени. Дошку пошани героїв Одеської області вони пропонують перемістити в меморіальний комплекс героїчної оборони Одеси «411 батарея».

Шостий проєкт містить наступний перелік робіт та об'єктів благоустрою: мурал, білборди із зображеннями зірок опери та балету, декоративні світильники «Театральна люстра», афішну тумбу в стилі бароко, подіум для фотографування, оформлення наявних клумб елементами ландшафтно-садового дизайну в стилі бароко; нічне освітлення ділянки та декоративне підсвічування фасадів і газонів.

Орієнтовна вартість реалізації сьомого проєкту — 19,5 млн грн. Автори пропонують зменшити площу проїжджої частини, вивільнивши місце для променаду, велосипедистів і зелених зон; висадити додатково липи з компактними кронами «кубоподібний блок«; установити лавки, вазони, урни, ліхтарі.

Дошки пошани, згідно з проектом, мають бути перенесені в парк Перемоги.

У нішах фасадів будівель вони хочуть розмістити мультимедійні екрани для digital-перформансів.

«Це дасть змогу створити цифрову пам'ять міста, наприклад, відтворити певні події, надати інформацію про видатних людей Одещини, і додатково створити робочі місця для цифрових митців», — зазначено в пояснювальній записці до проєкту.

Нагадаємо, автори найкращих проєктів отримають грошові премії. 125 тис. грн обіцяють переможцю конкурсу, 60 тис. грн «срібному призеру» і 40 тис. — «бронзовому».


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!

Проект №2
Проект №2

Проект №3
Проект №3

Проект №4
Проект №4

Проект №5
Проект №5

Проект №6
Проект №6

Проект №7
Проект №7

Вгору