Батьки загиблого захисника з Одещини придбали для військових унікальний евакуамобіль (фото, відео)

Джерело:  usionline.com  /  10:57, 14 Лютого 2024

В смт Таїрове волонтери Олег Макаров та Аліна Маршал у рамках проєкту «Я прикрию» передали бойовим медикам спецтехніку для евакуації поранених

В смт Таїрове волонтери Олег Макаров та Аліна Маршал у рамках проєкту «Я прикрию» передали бойовим медикам спецтехніку для евакуації поранених. Також в селищі відкрили мурал на честь загиблого на війні сина волонтерів - Остапа Макарова.

На передачі техніки та відкритті мурала побували кореспонденти Української Служби Інформації Наталя Довбиш та Ганна Бодрова.

Дивіться відео на нашому Youtube-каналі.

Остап Макаров загинув на війні влітку 2023 року під час контрнаступу на Запорізькому напрямку.

Під прицільним обстрілом ворога хлопець намагався врятувати важкопораненого товариша на псевдо «Француз», але вони потрапили на мінну засідку росіян. Побратими не змогли вчасно евакуювати «Макара» та «Француза», й хлопці понад дві доби пролежали у замінованій посадці, яку зрештою окупанти закидали запальними мінами. Обгорілі тіла українських захисників змогли забрати із «сірої зони» лише через тиждень. Батьки «Макара» впевнені, що коли б їх сина змогли доставити до шпиталю, він був би живий.

Їх не кинули вмирати, просто хлопці не мали техніки, на якій могли б це зробити, – каже мама Остапа Аліна Маршал.

Аліна Маршал

Після смерті єдиного сина батьки вирішили розпочати проєкт «Я прикрию» зі збору коштів на придбання спеціальної техніки для евакуації поранених. Зрештою необхідна сума була зібрана і Аліна з Олегом придбали техніку за кордоном. Волонтери кажуть, аналогів в Україні їй немає.

Дві евакуаційні автівки передали у користування батальйону «Госпітальєри» Української добровольчої армії.

Одна автівка складається з двох частин – кабіни та причепа на гусенях. У цих автівок великий “бойовий досвід” в інших країнах. Широке шасі та низька вага машини (вона важить 3 тони) дозволяють їй проїжджати по бездоріжжю. Також під автівкою не розірветься протитанкова міна.

Унікальність цього евакуамобіля – у тому, що він може плавати. Коштувала машина 12,5 тис. євро. На автівці викарбовано псевдо загиблого героя – «Макар».

Друга машина – на колесах, на ній пораненого доправляють до шпиталю; також вона служить мобільною операційною за потреби.

Щодня «Макар» буде рятувати життя інших хлопців, щоб вони повернулися додому, де їх чекають матері, дружини та діти. Якщо вона врятує навіть одне життя – ми привезли її не дарма, – додає Аліна Маршал.

За словами Олега та Аліни, проєкт «Я прикрию» продовжується та вони надалі збиратимуть гроші на придбання евакуамобілей. Після передачі техніки відбулося урочисте відкриття мурала на честь Остапа Макарова. Віддати шану герою приїхали його побратими з 47-ої окремої механізованої бригади «Маґура», в якій він служив.

Хлопці вчора приїхали з Авдіївки. Коли двері машини відкрилися, я мов почув запах війни та пекла, – розказує Олег Макаров.

Олег Макаров

На муралі зображений Остап у вигляді янгола, який прикриває своїми крилами воїна з пораненим побратимом на плечах.

Працював над муралом відомий одеський художник Микола Стріжаков. Автор самої картини «Я прикрию…» – Андрій Єрмоленко.

Вгору