28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників. Що відомо

Джерело:  bigkyiv.com.ua,https://apostrophe.ua  /  12:32, 28 Жовтня 2022

78 років тому окупаційні війська остаточно вигнали нападників з українських земель

Про це повідомляє КМВА.

“Війна пройшлася територією України. Нас вбивали, катували, знищували нашу архітектуру, намагалися стерти нашу історію. Нам здавалося, що ми воюємо з однією армію, але за руйнацією нашої історії, масовими знищеннями стояла радянська система. Зараз ми живемо в історичній паралелі. Росія — держава-терорист, держава-окупант — намагається підкорити нас. Ні 78 років тому, ні тепер Росії це не під силу! Їм не вдалося нас зламати!”- йдеться у повідомленні КМВА.

28 жовтня вшановують українців, які віддали життя, виганяючи нацистських окупантів, будучи в лавах Червоної армії або Української повстанської армії.

Сьогодні День визволення України від фашистських загарбників!

78 років тому окупаційні війска остаточно вигнали нападників з наших земель. Війна пройшлася територією України. Нас вбивали, катували, знищували нашу архітектуру, намагалися стерти нашу історію.

Нам здавалося, що ми воюємо з однією армію, але за руйнацією нашої історії, масовими знищеннями стояла радянська система.

Зараз ми живемо в історичній паралелі. росія — держава-терорист, держава-окупант — намагається підкорити нас.

Ні 78 років тому, ні тепер росії це не під силу! Їм не вдалося нас зламати!

Київ — живе та буде жити!

28 жовтня в Україні відзначається День звільнення від фашистських загарбників. Цього дня традиційно вшановують пам'ять воїнів, які загинули в боях за визволення України у Другій світовій війні.

Щорічну дату святкування – 28 жовтня, було встановлено 20 жовтня 2009 року Указом Президента України № 836/2009 "Про День визволення України від фашистських загарбників". Цей день відзначається всенародно, але особливим свято є для учасників тієї війни - ветеранів, в'язнів концтаборів і в'язниць, а також усіх тих, хто жив у ті непрості дні.

Україна звільнялася від гітлерівських військ поетапно: у грудні 1942 року було звільнено перші населені пункти – східний район Донбасу, у серпні 1943 року – Харків. Потім була важка битва за Дніпро, в результаті якої фашисти були вигнані з Києва.

Апогей битви за Україну припав на період з осені 1943 до осені 1944 років, коли на території нашої країни була зосереджена приблизно половина Радянської армії.

Завершенням визволення України стала Карпатська операція, яка розпочалася 9 вересня 1944 року настанням 1-ї Гвардійської армії. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, а 28 жовтня радянські війська вийшли на нинішні кордони України.

Вигнання нацистів з українських територій стало можливим завдяки масовій участі українців у лавах як Червоної армії, так і українського визвольного руху (ОУН та УПА).

Український вимір Другої світової війни – це боротьба на всіх фронтах і театрах воєнних дій: не тільки на Східному фронті, а й в лавах руху опору інших країн, арміях союзників, що воювали в Італії і Франції, на Далекому Сході та на Тихоокеанському театрі воєнних дій.

Вгору