23 травня — День морської піхоти України

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua,https://armyinform.com.ua  /  16:23, 23 Травня 2023

«Від вас все залежить!»: Президент України побував у військових на напрямку Вугледар — Мар’їнка

День морської піхоти — професійне свято військовослужбовців морської піхоти Військово-Морських Сил Збройних Сил України, яке відзначається щороку 23 травня.

Свято започатковане 2014 року й у 2014-2017 роках відзначалося 16 листопада. Чинна дата святкування 23 травня встановлена від 2018 року Указом Президента України № 145/2018 «Про День морської піхоти України».

У цей день було покладено основу сучасної морської піхоти. Сучасні морські піхотинці успадкували найкращі бойові традиції своїх славних пращурів і сьогодні героїчно боронять Україну від російських загарбників. Не випадково на беретному знаку морської піхоти — меч Сагайдачного, одного з засновників морської піхоти, який воював з Москвою.

Гасло морської піхоти — «Вірний завжди» — означає самовіддану службу Українському народові, вірність Військовій присязі та готовність виконати поставлені завдання у будь-яких умовах обстановки.

Українські морські піхотинці здобули безсмертну славу в боях з російськими окупантами. У цей день ми згадуємо боиових побратимів — морпіхів, які загинули у боротьбі з підступним ворогом за незалежність нашоі держави й мир на украінськіи землі. Схиляємо голови перед кожним загиблим Героєм. Пам’ять про них назавжди залишиться в наших серцях…

Щиро вітаємо морських піхотинців з їхнім професійним святом! Бажаємо міцного здоров’я, добробуту, незламності духу та нових перемог.

Слава морській піхоті України!

Слава Україні!

Володимир Зеленський з морськими піхотинцями поблизу Вугледару. Фото: ОП

Президент України звернувся до морських піхотинців, які нині дислокуються на лінії Вугледар та Мар’їнка, він заявив, що все зараз на їхніх плечах і всі в Україні знають, хто несе Перемогу.

Президент України Володимир Зеленський оприлюднив відео з ділянки фронту, де він привітав воїнів із Днем морської піхоти ВМС ЗСУ.

Як виявилося, це була смуга оборони Вугледар — Мар’їнка на Донеччині.

https://www.facebook.com/watch/?v=264568169373227

«Міцні люди, які знаходяться у найгарячішому і найміцнішому завдяки вам, напрямку. Вугледар — Мар’їнка. Дозвольте вас нагородити і вшанувати пам’ять тих, хто загинув», — звернувся до бійців Президент.

Він побажав здоров’я і збереження життя, а також Перемоги.

«Перемога не може бути солодкою, бо такий шлях важкий до неї через багато загиблих воїнів-героїв, людей наших. Але вона така бажана і важлива, щоб мати майбутнє незалежній Україні», — сказав Володимир Зеленський під час вручення державних нагород військовим.

«Від вас все залежить! Знайте це. І ми точно усвідомлюємо, хто цю Перемогу несе на своїх плечах. Бережіть себе. Дякую! Слава Україні!» — так привітав Президент морських піхотинців.

Він також оголосив, що ухвалено рішення значно збільшити потенціал української морської піхоти — створити Корпус морської піхоти.

Держава робитиме все для розвитку важливого, міцного роду військ. Для оснащення нашої піхоти сучасною зброєю, технікою та для створення нових бригад морської піхоти України.

Вгору