І навіть позивний знову отримали один на двох - "Красуні". Фото

Джерело:  www.048.ua  /  18:35, 30 Травня 2023

Сестри-поліцейські з Одещини розповіли, чому поїхали до Херсону

Сестри-близнючки з Березівщини, які служать у поліції, розповіли, чому поїхали до Херсону.

Про це повідомили у пресслужбі ГУНП.

Стати поліцейськими близнючки Наталія та Вікторія Ющенко хотіли ще з дитинства та у виборі майбутньої професії не сумнівалися ані на мить.

"Ще в школі нас призначили відповідальними за дисципліну, і коли хтось запізнювався на уроки чи прогулював їх, ми відводили порушників до директора. Перший позивний - "Спецназівці" - ми отримали саме від хлопців, яких ми постійно "затримували", - з посмішкою згадує старша інспекторка з комунікацій Вікторія Ющенко.

Сестри-поліцейські з Одещини розповіли, чому поїхали до Херсону, - ФОТО , фото-1

У 2016 році дівчата разом вступили в Національну академію внутрішніх справ, що в Києві, та вже у 2020 році прийшли працювати в Березівський районний відділ поліції. Спочатку обох призначили на посади дільничних офіцерів поліції, але після реорганізації відділу вони обрали різні напрямки роботи: старша, Наталія, пішла працювати в сектор адміністративної практики, а молодша, Вікторія, – старшими інспектором з комунікації.

Повномасштабне вторгнення рф змінило налагоджене життя сестер. Після звільнення Херсону Наталія і Вікторія вирішили поїхати туди у складі зведеного загону поліції Одещини.

"Ми щоранку читали в новинах про Херсон та його незламних жителів і розуміли - хочемо допомогти їм та колегам-правоохоронцям. Розуміли, що буде важко, але мета вище за будь-які складності", - розповідає старша інспекторка сектору адміністративної практики Наталія Ющенко.

Сестри були майже нерозлучні на всіх завданнях, і навіть позивний знову отримали один на двох - "Красуні".

"Ми забезпечували організаційну роботу штабу, розподіляли наряди по маршрутах та вели документацію, щодня заступали в фільтраційні групи, які проводили перевірку громадян для виявлення колаборантів, перевіряли документи та багажі, і, звісно, допомагали у разі обстрілів", - пояснює Вікторія.

Працювали сестри-поліцейські навіть у вільний час: після роботи вони добровільно заступали у склад автопатруля та разом із колегами охороняли правопорядок в місті. Не упускали жодної можливості допомогти херсонцям: підвозили додому тих, хто не встиг до початку комендантської години, привозили їжу нужденним, здавали кров для поранених.

"В Херсоні ми відсвяткували своє 24-річчя - день був майже тихим, в тих умовах це був найкращий подарунок. Багато було зворушливих моментів. Бувало, завезеш сім'ї найнеобхіднішу їжу, а вони хоч однією цукерочкою намагаються пригостити, кажуть: "беріть, дівчата". Якось стояли в патрулі біля церкви на свята, і дуже сильно тоді росіяни місто обстрілювали, аж гуло у вухах. Страшно було, але пост не покидали. А потім до нас старенька підходить, пригощає освяченими пасочками і каже - рада, що тут свої, що поліція допомагає. Такі слова для нас - найдорожчі", - зізнаються сестри Ющенко.

В Головному управлінні нацполіції Одещини зазначають, що поліцейські з нашого регіону постійно перебувають на Херсонщині у складі зведеного загону, допомагають колегам охороняти правопорядок на звільненій від загарбників території області.

"Правоохоронці працюватимуть і надалі - аж поки жодного московита не залишиться на території вільної, незалежної України", - наголосили у відомстві.

Вгору